Rajd Barbórka

12 grudnia w Warszawie rusza 53. Rajd Barbórka, symboliczne zakończenie sezonu sportów motorowych. Na tegorocznej liście zgłoszeń znalazło się 89 załóg, w tym bielski kierowca Grzegorz Miksa z pilotem Michałem Lipowieckim w Subaru Imprezie STI, których wspieramy w ramach akcji „Czanieckie z pasją”.

– Cieszę się, że mogłem spełnić jedno z moich rajdowych marzeń i wziąć udział w Rajdzie Barbórka. Nie udałoby się to bez moich Partnerów, wśród których są Czanieckie Makarony! Mam nadzieję, że dzięki widowiskowej jeździe sprawię mnóstwo radości kibicom! – tak Grzegorz zapowiada swój pierwszy start w Barbórce.

Tradycja Rajdu Barbórki sięga 1964 roku i choć impreza nie jest zaliczana do sezonowej kwalifikacji, swoim prestiżem przyciąga najlepszych zawodników z całej Polski. Na liście startowej pojawiły się nazwiska m.in. mistrza Europy Kajetana Kajetanowicza oraz wielokrotnych mistrzów Polski Tomasza Kuchara i Bryana Bouffiera. Jedną z gwiazd warszawskiego rajdu będzie także Austriak Felix Baumgartner, który zasłynął w 2012 roku spektakularnym skokiem ze stratosfery. Na uczestników Barbórki czeka 7 odcinków specjalnych prowadzących przez warszawskie dzielnice, w tym nowość – odcinek PGE Narodowy. Warszawski rajd tradycyjnie zakończy się odcinkiem na Karowej, z którego relację będzie można zobaczyć na żywo w TVP Sport.

Czanieckie życzą powodzenia!

Aktualizacja: Obejrzyj również nasz wpis dotyczący 54 Rajdu Barbórki w 2016 roku

Korzystamy z plików cookies zgodnie z naszą polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach swojej przeglądarki.