Oświadczenie

podpisany formularz czanieckie

 

W związku z kierowanymi do nas zapytaniami ze strony konsumentów dotyczącymi pochodzenia surowców używanych do produkcji makaronów, Firma Czanieckie Makarony sp. z o.o. oświadcza, że nie korzysta z surowców pochodzących spoza Unii Europejskiej. Zaznaczyć przy tym należy, że jest to równoznaczne z tym, że surowce użyte do produkcji nie pochodzą z Ukrainy.
Jako producent żywności jesteśmy zobowiązani przepisami prawa powszechnie obwiązującego, w szczególności zaś: Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 r. w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności do informowania o pochodzeniu surowców/składników użytych podczas produkcji.
Pragniemy zatem poinformować, że nasz główny surowiec, jakim jest kaszka pszenna makaronowa, w 90% pochodzi z krajowych młynów, które produkują ją z ziaren pszenicy uprawianej w Polsce. Pozostałe 10% stanowi kaszka pszenna makaronowa z Czech, gdzie mieli się ziarno z terenów Czech. Semolina użyta do produkcji naszych makaronów jest pochodzenia węgierskiego, czeskiego oraz austriackiego. Zaś jaja używane do produkcji naszych makaronów to surowiec od polskiego dostawcy, który skupuje jaja z terenu Unii Europejskiej (Polska, Litwa, Łotwa, Czechy, Słowacja, Niemcy).
Należy również podkreślić, że nasi dostawcy są z nami od wielu lat, a niektórzy nawet od początku naszej działalności. Są oni sprawdzani, a nasza współpraca wyróżnia się wysoką jakością dostarczanych surowców. W dobie niepewności gospodarczej Firma Czanieckie Makarony sp. z o.o. pragnie złożyć niniejsze oświadczenie, aby pozostać dla klientów transparentną i zachować jakość, za którą klienci ją doceniają.

Zarząd firmy Czanieckie Makarony Sp. z o.o.

Udostępnij

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Poznaj nasze makarony

Czanieckie Makarony to rodzinna pasja i tradycja. Dzielimy się z Państwem tym, co najlepsze. Zapytaj o nasze produkty w Twoim lokalnym sklepie

makaron czaniecki nitka
Makaron Czaniecki Muszelka
Makaron z błonnikiem Sczaniecki